БАЛИ - Индивидуална програма 
ЈУЛИ - АВГУСТ - СЕПТЕМВРИ 2019
Без скриени трошоци и доплата
Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот, мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се  извезува. Живописните  бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население ,  храна која  е силна и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан, што е локализирано  на овој мало парче од  рај на земјата ,сигурно ќе ги задоволи  Вашиот вкус ...
 
Скопје - Доха
Лет од Скопје – чекирање на аеродром Скопје два часа пред лет. Полетување од Скопје во и слетувате во Доха согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување).

Доха- Денпасар , Бали                                                                                      
Полетување за Доха - пристигнување во Денпасар - согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување). Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Нуса Дуа. Пристигнување во хотелот и сместување.  

Бали е  инспирација, магичен остров кој има недопрени плажи, вулкани и бујни тропски шуми. Она што го издвојува Бали од другите тропски острови е традицијата и духовноста на народот   кои  ја славаат својата култура и го негуваат својот идентитет. Бали е  скапоцениот камен на Азија каде можете да се опуштите на прекрасните песочни плажи , да ја осетете благодетите на арома терапијата , можете да го испразнете Вашиот ум со јога, Тај Чи , сурфајте или пробајте да се пазарете на традиционалните пазари.

Авантурата на Бали започнува на плажа, со балински специјалитети, егзотична комбинација на вкус. Уживајте во идиличната атмосфера на мек, златен песок и да го видиме  прекрасниот залез на сонцето. Откријте ја автентичноста на Бали преку традиционални джакузи, ритуали и легенди.Уживајте во прекраната  миризба на ароматичните масла при масажа кај Индонезиските масери и заборавете на секојдневниот живот, бидејќи вашата реалност станува ова рајско место. Дозволете Бали да Ве заведе со својот специјален шарм.

Можност за организација на факултативни излети – Јужен Бали, малиот храм кој е изграден на ивица на една карпа, Убуд со посета на светата шума на мајмуните, посета на Кралскиот  Храм  на Mengwi, посета на терасите од ориз како карактеристична слика на Бали ...

Бали/ Денпасар – Доха - Скопје
Појадок.Слободни активности. Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар во вечерните часови.
Полетување  од аеродромот во Денпасар - слетување во Доха - полетување од Доха - слетување во Скопје - согласно саатниците на авио компанија и избрани дати (период на патување).
ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ - минимум патници за реализација 2 лица
ЈУЛИ - 7 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ (1 ТЕРМИН!)
QR 306 26JUL   SKPDOH 1225 1820
QR 962 27JUL   DOHDPS 0225 1730
QR 963 03AUG DPSDOH 1845 2320
QR 305 04AUG DOHSKP 0700 1115
Сместување /хотелТип на собаНоќевањаЦена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB7 ноќeвања1290 €
Mercure Бali Nusa Dua 4* - Nusa DuaDouble room BB7 ноќeвања1380 €

АВГУСТ - 7 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ (2 ТЕРМИНА!)
QR 306 05AUG SKPDOH 1225 1820
QR 962 06AUG DOHDPS 0225 1730
QR 963 13AUG DPSDOH 1845 2320
QR 305 14AUG DOHSKP 0700 1115
Сместување /хотелТип на собаНоќевањаЦена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB7 ноќeвања1405 €
Mercure Бali Nusa Dua 4* - Nusa DuaDouble room BB7 ноќeвања1475 €
QR 306 19AUG SKPDOH 1225 1820
QR 962 20AUG DOHDPS 0225 1730
QR 963 27AUG DPSDOH 1845 2320
QR 305 28AUG DOHSKP 0700 1115
Сместување /хотелТип на собаНоќевањаЦена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB7 ноќeвања1499 €
Mercure Бali Nusa Dua 4* - Nusa DuaDouble room BB7 ноќeвања1605 €

СЕПТЕМВРИ - 7 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ (2 ТЕРМИНА!)
QR 306 08SEP SKPDOH 1225 1820
QR 962 09SEP DOHDPS 0225 1730
QR 963 16SEP DPSDOH 0035 0510
QR 305 16SEP DOHSKP 0700 1115
Сместување /хотелТип на собаНоќевањаЦена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB7 ноќeвања1215 €
Mercure Бali Nusa Dua 4* - Nusa DuaDouble room BB7 ноќeвања1290 €
QR 306 25SEP SKPDOH 1225 1820
QR 962 26SEP DOHDPS 0225 1730
QR 963 03OCT DPSDOH 1845 2345
QR 305 04OCT DOHSKP 0700 1115
Сместување /хотелТип на собаНоќевањаЦена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB7 ноќeвања990 €
Mercure Бali Nusa Dua 4* - Nusa DuaDouble room BB7 ноќeвања1080 €
Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и
истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта).
Можност за индивидуални дати на патување на барање НА БАРАЊЕ.
Во цената е вклучено:
 • Авионски билет со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг;
 • Аеродромски такси 
 • 07 ноќевања во хотел на Бали на база на соодветниот тип на исхрана;
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром;

 Цената не вклучува:
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Сѐ што не е наведено во делот „Во цената е вклучено“
 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 20 дена пред поаѓање.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

За Бали не е потребна туристичка виза за патници кои патуваат со македонски пасоши – за влез на Бали пасош мора да биде валиден минимум 6 месеци од датум на враќање од наведено патување од Бали
 
 
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.