Индивидуална програма за Дубаи

Октомври 2019 - Април 2020

Бидете дел од вистинскиот Дубаи зошто разликата не е само во цената

ГРАДСКИ ХОТЕЛИ ДУБАИ - ПРОМОЦИЈАоктомври 2019 - април 2020
ХОТЕЛЛОКАЦИЈАТИП НА СОБАУСЛУГА5дена/ 4ноќи8дена/ 7ноќи
Panorama Bur Dubai Hotel 2*BUR DUBAISTANDARD DBLRO469€529€
Howard Johnson Bur Dubai 3*BUR DUBAISTANDARD DBLRO489€559€
ibis Al Barsha 3*AL BARSHASTANDARD DBLНП499€599€

Grandeur Hotel 4*
AL BARSHASTANDARD DBLНП539€629€
Cassells Al Barsha Hotel by IGH 4*AL BARSHASUPERIOR OR DBLНП549€639€
TRYP by Wyndham Dubai 4+*AL BARSHATRYP ROOMНП589€699€
Media Rotana 5*AL BARSHACLASSIC ROOMRO629€699€
Wyndham Dubai Marina 4*DUBAI MARINASUPERIOR OR DBLНП659€719€
Millennium Plaza Hotel Dubai 5*SZRSUPERIOR OR DBLНП669€859€
Pullman Dubai Jumeirah Lakes TowersJLTSUPERIOR OR DBLНП679€769€
Hawthorn Suites By Wyndham Dubai JBRJBRDELUX ROOMRO769€889€
Stella Di Mare Dubai Marina Hotel 5*DUBAI MARINADELUX ROOMНП799€889€
The Retreat Palm Dubai MGallery by Sofitel 4*PALMCLASSIC ROOMНП869€1059€
Le Meridien Mina Seyahi Beach Resort & Marina 5*DUBAI MARINADELUX ROOMНП959€1199€
Sheraton Jumeirah Beach Resort 5*JBRDELUX ROOMНП1089€1139€
W Dubai - The Palm 5*PALMSPECTACULAR ROOMНП1149€1139€
Rixos Premitun Dubai JBR 5*JBRDELUX ROOMНП1279€1479€
Rixos The Palm Dubai 5*PALMDELUX ROOMUAI***1449€1899€
ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ – минимум патници за реализација 2 лица
НАПОМЕНА - Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба/услуга
Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по Промо цени на авион

Напомена - цените се валидни согласно моментална расположливост на места во хотелот (период на потврда 24 часа), валидни за нови резервации и не е ретроактивна на претходни резервации.
Цената е варијабилна согласно промена на тарифи на карти на авио-компанија (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта) и слогобни места и соби во хотел.
ЦЕНЕТА НЕ Е ВАЛИДНА за период на манифестации (обратете се во Агенција), за ВИСОКА СЕЗОНА, празници и групни патувања, како и за дати каде што не се расположливи основни тарифи и класи на авионски карти (согласно услови на самата авио компанија)
Програма на патувањето:
5дена/ 4 ноќи - 8дена/ 7 ноќи - авиокомпанија "FLY DUBAI"


1. ден Скопје - Дубаи.
Полетување на авионот за Дубаи согласно моментално објавени саатници (навдени поддолу). Слетување во Дубаи согласно моментално објавени саатници (навдени поддолу). Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

2 - 4/7ден Дубаи
Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга , слободно време предвидено за индивидуални активности, одмор, организација на факултативни излети и друго.

5/8 ден Дубаи-Скопје. 
Во раните утриснки часови трансфер на аеродром. Полетување на авионот од Дубаи во 09.10 (09.20) часот (FZ791). Слетување во Скопје во 12.05 часот (12.20)часот.
Саатници на авиони:
FZ 792 /Скопје (SKP) - Дубаи (DXB) / 13.05 – 21.05 (понеделник и четврток)
FZ 791 / Дубаи (DXB) – Скопје (SKP ) / 09.10 – 12.05 (понеделник и четврток)
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • Повратен авионски билет на релација Скопје - Дубаи – Скопје со FLYDUBAI ( по лице со 20 кг вклучен чекиран багаж и 7 кг рачен багаж, без оброк)
 • Трансфер аеродром - хотел - аеродром
 • 4/7ноќевања во избраниот хотел на база наведената услуга / ноќевање со појадок/ наем или се вклучено
 • Организација и реализација на патувањето
 • Локална асистенција од водич на српски јазик при резервација на ОПЦИОНИ ФАКУЛАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА: 
 • Влезна виза за Дубаи - 85ЕУР по лице (задолжително за сите лица, вклучувајќи и дете и бебе)
 • Aеродромски такси - 45ЕУР по лице
 • Опциони индивидуални екскурзии и факултативи (не вклучени во програма – на барање)
 • Патничко осигурување
 • Екстра трошоци во хотел ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )
 • Останати индивидуални трошоци
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот
* туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014, Во хотелот на лице место при check in или при check out и истата изнесува:
* Хотели 5* или повеќе 20 дирхами (20 DHS ≈ 4 EUR) по соба по ноќ
* Хотели 4* / 4* lux 15 дирхами (15 DHS ≈ 3 EUR) по соба по ноќ
* Хотел 3*/3* lux 10 дирхами (10 DHS ≈ 2 EUR) по соба по ноќ .
Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.
УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:
 • Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на целот износ. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.
НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ::
 • Во готово - уплата на аконтација од најмалку 50% од вкупната цена на аранжманот при резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање.
 • Кредитни картички
 • уплата преку фактура
Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:
- Максимален број на лица во двокреветна соба се две возрасни.
- Дополнително легло за дете или 3 возрасно лице со доплата – ДОКОЛКУ ДОЗВОЛУВА ХОТЕЛОТ И ТИП НА СОБА.
- Доплата за еднокреветна соба НА БАРАЊЕ.

- Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч. Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.
- Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (самопослужување)
- Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање од патување)
- Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност
- Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна
ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

Важни напомени:
- За добивање на виза за ОАЕ потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот на кои се наоѓаат податоците на патникот како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот: voyager@t-home.mk). Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност имиграционото одделение да побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви. АКО ПАТНИКОТ НЕ ДОБИЕ ВИЗА,парите не се враќаат.
НАПОМЕНА - Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА СРЕЌЕН ПАТ  
Важат општите услови на патување на АТАМ и Војажер