ДУБАИ 8 СЕПТЕМВРИ / 11 ОКТОМВРИ со лет од Софија и Белград
Чекиран багаж до 20кг. вклучен во цена
ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО 08 септември
5 дена / 4 ноќи; 6 дена / 5 ноќи
- Од Белград 06 – 10.09.2020
- Од Софија 06-11.09.2020

1. ден › Белград / Софија – Дубаи › Полетување за Дубаи во 14:00 од Белград / 16:10 часот од Софија. Пристигнување во Дубаи во 21:20 / 22:05 часот. Трансфер до хотел и сместување. Ноќевање.
2 - 4 / 5 ден › Дубаи › Престој во избраниот хотел на база на наведената услуга, време предвидено за одмор, факултативни излети и други активности.
5 / 6 ден › Дубаи – Белград /Софија › Во утринските часови трансфер до аеродром. Полетување за Белград во 09:05 часот / 10:45 часот за Софија. Пристигнување во 13:00 / 15:10 часот.
ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО 11 октомври
5 дена / 4 ноќи; 6 дена / 5 ноќи
- Од Белград 11 – 15.10.2020
- Од Софија 09– 14.10.2020

1. ден › Белград / Софија – Дубаи › Полетување за Дубаи во 14:00 од Белград / 16:10 часот од Софија. Пристигнување во Дубаи во 21:20 / 22:05 часот. Трансфер до хотел и сместување. Ноќевање.
2 - 4 ден › Дубаи › Престој во избраниот хотел на база на наведената услуга, време предвидено за одмор, факултативни излети и други активности.
5. ден › Дубаи – Белград /Софија › Во утринските часови трансфер до аеродром. Полетување за Белград во 09:05 часот / 10:45 часот за Софија. Пристигнување во 13:00 / 15:10 часот.

Хотели од Белград

Хотели од БелградУслугаТип на собаСептември
06-10.09.2020
Октомври
11-15.10.2020
Cassells Al Barsha Hotel by IGH 4*
Sheikh Zayed Road
Одлична локација
Тип на соба: Standard Room / Локација: Al Barsha
ББДБЛ.539 €599 €
Golden Tulip Media Hotel 4*
Новоотворен хотел Наша проценка 5*
Топ локација 2 метро станици од познатиот Mall Of the Emirates
Тип на соба: Standard Room / Локациа: Al Barsha
ББДБЛ.590 €650 €
Andaz by Hyatt 5*
Тип на соба: Classic /
Локација: The Palm Jumeirah
ББДБЛ.899 €1249 €
ibis Al Barsha 3*
3мин одалеченост од DUBAI MARINE / 6мин одалеченост од JUMEIRAH BEACH / 2мин одалеченост од метро станица
Тип на соба: Standard double room /
Локација: Media City
ББДБЛ.620 €639 €
Auris Inn Al Muhanna Hotel 4*
Al Fosool St., Tecom
Тип на соба : Classic Double room /
Локација: Al Barsha
ББДБЛ.625 €669 €
Aloft Palm Jumeriah 4* Одлична локација– East Crescent, The Palm Jumeirah
Тип на соба: Standard Double Room /
Локација: Jumeirah The Palm
ББДБЛ.659 €/
Ramada Hotel and Suites by Wyndham Dubai JBR 4*
Одлична локација– The Walk, Jumeirah Beach
ББДБЛ.750 €910 €
Rixos Premium 5*
The Walk, Jumeirah Beach Residence The Walk, Jumeirah Beach
Тип на соба: Deluxe DoubleRoom /
Локација: Одлична локација Тип на соба: Deluxe room / Локација: Jumeriah Beach
ББДБЛ.919 €/
Atlantis The palm 5*
Тип на соба: Ocean King Room;
Локација: Crescent Road, The Palm
ППДБЛ.1210 €1449 €

Хотели од Софија

Хотели од СофијаУслугаТип на собаСептември
06-11.09.2020
Октомври
09-14.10.2020
Cassells Al Barsha Hotel by IGH 4*
Sheikh Zayed Road
Одлична локација
Тип на соба: Standard Room / Локација: Al Barsha
ББДБЛ.499 €560 €
Golden Tulip Media Hotel 4* Новоотворен хотел Наша проценка 5* Топ локација 2 метро станици од познатиот Mall Of the Emirates
Тип на соба: Standard Room / Локациа: Al Barsha
ББДБЛ.540 €620 €
Andaz by Hyatt 5*
Тип на соба: Classic /
Локација: The Palm Jumeirah
ББДБЛ950 €1179 €
ibis Al Barsha 3*
3мин одалеченост од DUBAI MARINE / 6мин одалеченост од JUMEIRAH BEACH / 2мин одалеченост од метро станица
Тип на соба: Standard double room /
Локација: Media City
ББДБЛ590 €599 €
Auris Inn Al Muhanna Hotel 4*
Al Fosool St., Tecom
Тип на соба : Classic Double room /
Локација: Al Barsha
ББДБЛ620 €649 €
Ramada Hotel and Suites by Wyndham Dubai JBR 4*
Одлична локација– The Walk, Jumeirah Beach
ББДБЛ755 €930 €
Rixos Premium 5*
The Walk, Jumeirah Beach Residence
Одлична локација
Тип на соба: Deluxe room / Локација: Jumeriah Beach
ББДБЛ/999 €
Atlantis The palm 5*
Тип на соба: Ocean King Room;
Локација: Crescent Road, The Palm
ППДБЛ1320 €1620 €
Цените се по лице, изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион. Понудата е валидна за минимун 2 пријавени патници.
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
  • Авионска карта (со 7кг рачен багаж + 20кг чекиран багаж / без оброк)
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром во Дубаи
  • 4 / 5 ноќи во наведен хотел / тип на соба / услуга
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
  • Туристичка виза за Дубаи – 85 ЕУР по лице
  • Туристичка такса, се плаќа директно на рецепција во хотел (по соба на ноќ)
  • Индивидуални трошоци
  • Патничко осигурување
  • Факултативни излети
  • Се што не е наведено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
НАПОМЕНА – Цената е согласно МОМЕНТАЛНО слободни места во авион и во хотел. Истата е подложна на промени се до момент на резервација и уплата на аконотација.