ЛЕТО 2019 – ГРЦИЈА ХОТЕЛИ

СОПСТВЕН ЗАКУП - РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

ПРОМОЦИЈА - СМЕНИ ВО МАЈ ЗА 26.05-01.06

 ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА СОБИ - ВАЛИДНА ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА СОБИ ВО ПРОМОЦИЈА

Хотел KOVIOU HOLIDAY VILLAGE- Никити               
www.koviouholidayvillage.com

 

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м.
Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.
 
Хотел „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE“ -      Никити
Период ПП По лице во 1/3+1 стандард По лице во 1/4 дуплекс
26.05-01.06.19 6 199 219
01.06-08.06.19 7 239 259
08.06-15.06.19 7 279 299
15.06-22.06.19 7 309 329
22.06-29.06.19 7 329 349
29.06-06.07.19 7 359 389
06.07-13.07.19 7 399 439
13.07-20.07.19 7 459 499
20.07-27.07.19 7 459 499
27.07-03.08.19 7 459 499
03.08-10.08.19 7 459 499
10.08-17.08.19 7 459 499
17.08-24.08.19 7 419 439
24.08-31.08.19 7 369 389
31.08-07.09.19 7 319 339
07.09-14.09.19 7 259 279
14.09-21.09.19 7 209 229
21.09-28.09.19 7 179 199

*ПП - Полупансион :
 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч.  на база шведска маса
  
 
Напомена:
 • Цените  се дадени по лице и се однесуваат за
       услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО
 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
  • Прва смена 26.05 нема ПРЕВОЗ (на барање за дата 26.05)
Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.
Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Видео

Галерија