ПРОМОЦИЈА - СМЕНИ ВО МАЈ ЗА  25.05-01.06

 ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА СОБИ - ВАЛИДНА ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА СОБИ ВО ПРОМОЦИЈА

Paradise studios (дел од хотелот Koviou Holiday Village) се наоѓа на само 250 м. од една од најубавите плажи на Ситониа, Koviou. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 ЕКО соби на приземје без кујна како и со 1/3 и 1/4 студиа и апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето. Истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, ТВ, клима уред (вклучена во цена) како и WiFi интернет. Пространиот двор од 5000м2 кој е богат со зеленило и хортикултурно уредување ќе го направат престојот на гостите пријатен и релаксирачки. На гостите во Paradise studios на располагање се сите содржини од хотелот Koviou Holiday Village како: користење на базенот, бесплатни лежалки и чадори на базен, бар на базен, отворено кино, вечерни забави, анимација на деца, како и  WiFi интернет во сите простории на хотелот.
Период ППцена по лице за студио 1/3цена по лице за студио 1/2+2
26.05.- 01.06.196159159
01.06 - 08.06.197209209
08.06.- 15.06.197229229
15.06.- 22.06.197269269
22.06.- 29.06.197279279
29.06.- 06.07.197309309
06.07.- 13.07.197329329
13.07.- 20.07.197359359
20.07.- 27.07.197359359
27.07.- 03.08.197359359
03.08.- 10.08.197359359
10.08.- 17.08.197359359
17.08.- 24.08.197329329
24.08.- 31.08.197299299
31.08.- 07.09.197259259
07.09.- 14.09.197219219
14.09.- 21.09.197199199
21.09.- 28.09.197169169
*ПП - Полупансион : (во ресторанот на хотелот Koviou Holiday Village)
 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса
 
Напомена:

 
 • Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби и апартмани со соодветен капацитет)
 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во 4 креветни апартмани)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на објектот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25€
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
  • Прва смена 26.05. нема ПРЕВОЗ (на барање за дата 26.05.)
Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.
Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата