МАЛДИВИ ЗА ВЕЛИГДЕН
Индивидуална програма
Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.
Детали од лет
TK1006 26APR SKPIST 2045 2320 / TK 730 27APR ISTMLE 0150 1200
TK 731 03MAY MLEIST 2240 0455+1 / TK1003 04MAY ISTSKP 0735 0805


EMBUDU VILLAGE 3* од 1.340 ЕУР ПО ЛИЦЕ
ЗА ДБЛ СОБА Superior /ПОЛНПАНСИОН

SUN ISLAND RESORT & SPA 4* од 1.510 ЕУР ПО ЛИЦЕ
ЗА ДБЛ СОБА Superior /ПОЛНПАНСИОН

SAii LAGOON MALDIVES 5* од 1.940 ЕУР ПО ЛИЦЕ
ЗА ДБЛ СОБА /ПОЛНПАНСИОН
Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .
Во цената е вклучено:
  • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
  • Аеродромски такси;
  • 6 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;  
Цената не вклучува:
  • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
  • Факултативни тури
  • Други индивидуални трошоци
  • Патничко осигурување
  • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот
  • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО ,


Услови:

При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ