КАТАР И ДОХА

Редовен индивидуален програм 8 дена/ 7 ноќи

ВАЛИДНА ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 15.11.2017

Поагања од Скопје секој понеделник / среда / петок / недела

(black out 15.12.2017-15.01.2018)

Катар е полуостровска арапска земја чиј терен се состои од суви пустини и долги персиски (арапски) крајбрежни брегови на плажи и дини. На брегот е сместен главниот град Доха, познат по своите футуристички облакодери и многу ултрамодерни архитектури инспирирани од древниот исламски дизајн, како што е Музеј на исламската уметност. Музејот се наоѓа на шеталиштето на водата Cornichе. Доха, главниот град на полуостровската земја Катар, е модерен град на заливот Доха. Во центарот на градот на брегот се наоѓаат бројни паркови и Corniche шеталиштето. Во Souq Waqif, традиционален пазар, продавачите нудат производи како облека, занаетчии и зачини. Прекрасен град за одмор и шопинг, како и за запознавање на нови култури.

ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ – минимум патници за реализација 2 лица

ХОТЕЛИ ВО ПРОГРАМАТИП НА СОБА8 ДЕНА/ 7 НОЌИ
Saraya Corniche Hotel 5*цена по лице во двокреветна соба/ НП620 €
Mövenpick Hotel West Bay 5*цена по лице во двокреветна соба/ НП735 €
Governor West Bay Suites & Residences 5*цена по лице во двокреветна соба/ НП755 €

ПАКЕТ ЦЕНА Е ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО СТАНДАРДНА ДВОКРЕВЕТНА СОБА.
ЦЕНАТА Е ВАЛИДНА СЕ ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА МЕСТА НА АВИОН ПО ПРОМО-ТАРИФИ И ДО ИСТЕКОТ НА ВАЖНОСТ НА ИСТИТЕ

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (КУРС 1ЕУР=62МКД)

НАПОМЕНА :
Цените се валидни согласно моментална расположливост на места во хотелот (период на потврда 24 часа), валидни за нови резервации и не е ретроактивна. Цената е варијабилна согласно промена на тарифи на карти на авио-компанија (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта).  
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • Авионски билет како по програма - лет од Скопје 
 • Чекиран багаж од 20 кг по лице + рачен багаж 7 кг по лице
 • Трансфер аеродром-хотел-аеродром 
 • 7 ноќевања во дадениот хотел на база ноќевање со појадок
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
 • Факултативни излети
 • Аеродромски такси - 45еур
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци 
УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 1 еур=62 мкд.
 • Во случај на промена на пазарот добра и услуги, организаторот на патувањето го задржува правото да ја корегира цената на неплатениот дел од аранжманот. 
УПЛАТА:
 • При резервација се уплаќа најмалку 40% од вклупната сума на аранжманот, а остатокот најдоцна до 15 дена пред почетокот на патувањето.
 • Можност за плаќање со картица
 • Плаќање по фактура- Уплата на сметка на Туристичка агенција Војажер.
ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:
 • Локална категоризација и класификација на хотели!
 • Потврда на хотел се чека околу 48h од уплатената аконтација (не се сметаат викенди сабота/недела и државни празници).
 • По правило за влез во хотелот првиот ден од престојот се чека до 14:00 h, додека последниот ден напуштање на собата е најдоцна до 10:00 h.
 • Задолжителен dress code за време на оброците во сите хотели.
 • Агенцијата не е одговорна за реализацијата на факултативните излети од представник кој не е партнер на агенцијата.
 • Патниците само сносат одговорност за личните документи и предмети како и за валидноста на нивните патни исправи и останати документи. Малолетни деца без придружба на родители мораат да имаат заверена согласност од родителите (полномошно), пред тргнувањето.
 • Краен рок за известување на патниците за откажување на аранжманот од страна на организаторот е 5 дена пред почетокот на патувањето.
 • Организаторот на патувањето има право 5 дена пред почетокот на патувањето да го откаже аранжманот поради пребукираност на хотелите или да понуди алтернативно сместување во друг објект од иста или слична категорија и цена.
 • Се молат патниците да го проверат точното време на лет два дена пред почетокот на патувањето.
 • Рок за пријавување за патувањето е најдоцна 30.09.2017 или до пополнување на местата.
 • Агенцијата органзиатор го задржува правото да го промени редоследот на програмата.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето!!!