МАЛДИВИ - ПРОМОЦИЈА
Индивидуална програма период на патување
ЈАНУАРИ - ФЕВРУАРИ - МАРТ 2019
Најромантична егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.
 
ЦЕНИТЕ СЕ ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ И ТАКСИ ЗА ВИЛА ТИП НА СОБА НА БАЗА ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА ЗА
ХОТЕЛ Sun Island Resort & Spa 4*+ СО ВКЛУЧЕН АВИОНСКИ ПРЕВОЗ И ТРАНСФЕРИ
ЈАНУАРИ– за 7 ноќи престој

QR    306    16JAN    SKPDOH    1155 1850
QR    672    17JAN    DOHMLE   0210 0900
QR    675    24JAN    MLEDOH   2020 2330
QR    305    25JAN    DOHSKP   0715 1055

Хотел Holiday Island Resort & Spa 3*/ Тип на соба Beach Bungalow Promo/1.652 ЕУР ПО ЛИЦЕ / ПОЛУПАНСИОН
ХОТЕЛ Sun Island Resort & Spa 4*+ /Тип на соба Villa/1.689 ЕУР ПО ЛИЦЕ / ПОЛУПАНСИОН


ФЕВРУАРИ – за 7 ноќи престој

QR    306    11FEB    SKPDOH    1155 1850
QR    672    12FEB    DOHMLE   0210 0900
QR    675    19FEB    MLEDOH   2020 2330
QR    305    20FEB    DOHSKP    0715 1055

Хотел Holiday Island Resort & Spa 3*/Тип на соба Superior Beach Bungalow/1.899 ЕУР ПО ЛИЦЕ/ ПОЛУПАНСИОН
ХОТЕЛ Sun Island Resort & Spa 4*+ /Тип на соба Villa/1.877 ЕУР ПО ЛИЦЕ / ПОЛУПАНСИОН


МАРТ – за 7 ноќи престој

QR    306    13MAR    SKPDOH   1155 1850
QR    672    14MAR    DOHMLE   0210 0900
QR    675    21MAR    MLEDOH   2020 2330
QR    305    22MAR    DOHSKP   0715 1055

Хотел Holiday Island Resort & Spa 3*/ Тип на соба Beach Bungalow Promo/1.652 ЕУР ПО ЛИЦЕ / ПОЛУПАНСИОН
ХОТЕЛ Sun Island Resort & Spa 4*+ /Тип на соба Villa/1.689 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА/ ПОЛУПАНСИОН


Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари
Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање НА БАРАЊЕ.
Во цената е вклучено:
 • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Мале-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг. согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќевања во наведениот хотел Spa 4* или Sun Island Resort & Spa 4*+ /наведен тип на соба Villa – standard dbl /наведена услуга ПОЛУПАНСИОН ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА (ПРОМО ЗА ОКТОМВРИ ПОЛН ПАНСИОН)
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;
 
Цената не вклучува:
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно ан рецепција во хотелот
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Услови:
 • При резервација се плаќа депозит од 30%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. 
 • Задолжително патничко осигурување

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 
 
 
Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ